Alimenty – rodzice/teściowie

Ostatnia aktualizacja dnia 6 września 2019 w Prawo rodzinne
8 dnia 25 sierpnia 2018

Dzień dobry, zarejestrowałam się dzisiaj na tym forum, ponieważ dotknął mnie dość przykry problem, w szczególności dla mojego męża. Jego matka nigdy się im specjalnie nie interesowała, wychowywali go głównie dziadkowie. Nie chcę wchodzić za bardzo w szczegóły, ale teraz ta kobieta domaga się odnas płacenia jej alimentów. Chcę zaznaczyć, że jej sytuacja materialna nie jest jakaś szczególnie trudna, ma swoje mieszkanie i całkiem przyzwoitą emeryturę. Czy sąd może zasądzić na nią alimenty? Jakie są na to szanse?>

  • Polubione przez
Odpowiedz
0 dnia 25 sierpnia 2018

Z tego co się orientuję, to rodzic może wystąpić o alimenty na dzieci, ale wydaje mi się, że musi spełniać jakieś określone kryteria dotyczące dochodu.

 

  • Polubione przez
Odpowiedz
Anuluj
0 dnia 25 sierpnia 2018

Hej, zerknij na tego bloga może znajdziesz coś na nim http://rodzinne-prawo.pl/

może coś Cię nakieruje

  • Polubione przez
Odpowiedz
Anuluj
0 dnia 25 sierpnia 2018

Myślę, że powinnaś się z tym zapytaniem udać do jakiegoś dobrego adwokata, obeznanego w prawie rodzinnym. Może skorzystaj z rankingu adwokatów? Będziesz tam miała opisane, kto czym się zajmuje oraz od razu opinie o tym, jak sobie radzą http://www.skuteczny-adwokat.com/

 

  • Polubione przez
Odpowiedz
Anuluj
0 dnia 29 sierpnia 2018

Nie jestem ekspertem ale słyszałem już o takich przypadkach i z tego co wiem jest duża szansa, że sąd może uznać jej racje. Dlatego warto umówić się na poradę prawną – to nic nie szkodzi, a może wiele pomóc i rozjaśnić całą sytuację. Ja mogę polecić Panią Magdalenę Chróścielewskią, która bardzo pomógł mi pomogła w mojej sprawie. Jest to nieoceniony specjalistą.

  • Polubione przez
Odpowiedz
Anuluj
0 dnia 30 sierpnia 2018

Jestem samotną matka, dostałam zawiadomienie o takiej sprawie założonej przez ojca alkoholika i psychopatę, pracuję sama + alimenty na dziecko. Nie mam auta, mieszkania, oszczędności. Czy mogą mi zasadzić alimenty na ojca? Boje się, że sąd uzna mu prawo do alimentów.. miał ktoś już taki przypadek ?

  • Polubione przez
Odpowiedz
Anuluj
0 dnia 13 września 2018

@Ada – wątpię, żeby w Twojej sytuacji do tego doszło, ale myślę, że najprościej będzie, jeśli pójdziesz do kogoś kto się zna na takich sprawach. Wystarczy do jakiegoś dobrego prawnika, na poradę prawną. Wszystko Ci tam wyjaśnią. Dużo osób zachwala panią Magdalenę Chróścielewską, ma bardzo duże doświadczenie w tym temacie.

 

  • Polubione przez
Odpowiedz
Anuluj
0 dnia 15 września 2018

Również mogę polecić Mecenas Chróścielewską. Jak dla mnie najlepszy prawnik, jeżeli chodzi o sprawy rodzinne. Bardzo dobrze zna przepisy, ale co  ważniejsze wie jak z nich korzystać i Co niestety nie jest takie częste. Kiedyś korzystałam z usług innego adwokata, który znał każdy przepis ale na sali sądowej nie można było na nim polegać. Jeżeli ktoś szuka adwokata, który skutecznie powie jak walczyć to nie ma lepszego wyboru jak Chróścielewska.

  • Polubione przez
Odpowiedz
Anuluj
0 dnia 6 września 2019

Potwierdzam Pani Adwokat Chróścielewskiej jest bardzo skuteczna w takich sprawach. Widziałam Ją w akcji. Tysiąc pomysłów, by przygnieść drugą sprawę i wygrać sprawę. Kasa zainwestowana w usługi Kancelarii zwróci się WAM dziesięciokrotnie.

  • Polubione przez
Odpowiedz
Anuluj