Alimenty wspólne mieszkanie

Ostatnia aktualizacja 7 godzin temu w Prawo rodzinne
2 dnia 5 czerwca 2024

Dzień dobry
Mam pytanie odnośnie alimentów na dwoje dzieci które płacę co miesiąc.
Córka ma 8 lat syn 5 lat. Z partnerka żyjemy w związku nieformalnym, mieszkamy wspólnie odkąd urodziła się córka, najpierw na wynajmowanym mieszkaniu które oplacalem tylko ja mimo że partnerka pracowała. Umeblowalem oraz pomalowałem je również ze swoich pieniędzy, mimo to partnerka złożyła wniosek o alimenty na córkę, podpisaliśmy go u mediatora sądowego.
Jak urodził się syn, ja straciłem pracę, partnerka nadal pracowała jednak nie chciała dokładasz się do codziennych wydatków jak i do opłat mieszkaniowych przez co zmuszę i byliśmy opuścić wynajmowane mieszkanie i wprowadzić się do moich rodziców. Partnerka złożyła wniosek na syna o alimenty który również podpisaliśmy u mediatora sądowego. Ja po czasie znalazłem pracę partnerka pracowała. Jednak nadal nie dokładała się do wydatków na jedzenie i opłaty mieszkaniowe. Mimo że mieszkamy we 4 w bloku w mieszkaniu 48m w 6 osob, partnerka nie chce dokładać się do wydatków, jedzenie które sobie zakupi bądź dzieciom chowa lub wyrzuca mówiąc mi ze mam się wynosić bo to nie jest moje. Mieszkanie tylko moich rodziców. Niejednokrotnie wzywała na mnie policję twierdząc że rzucam przedmiotami i jestem agresywny, kiedy to partnerka w przypływie nieuzasadnione złości niszczyła mieszkanie moich rodziców (jestem osobą nie pijąca).
Policjanci po przybyciu spisali nas, mnie zbadali alkomatem który wykazał 0.0, a partnerce która usilnie próbowała wmówić funkcjonariuszą kłamstwa na moim temat dali pouczenie i kazali się wyprowadzić gdyż nie jest ona zameldowana u moich rodziców tylko u swoich na zupełnie innej ulicy i w innej części miasta.
Pomimo próby rozmów z partnerka nie chce ona opuścić mieszkania moich rodziców rodziców twierdząc iż nie jest oni moje i że to ja je opuszczę niedługo.
I tu moje pytanie
W obydwu wnioskach o alimenty partnerka wpisała swój adres zameldowania i zamieszkania wraz z dziećmi czyli ulice Płowiecka, a od 8 lat mieszka na ul. Hozej wraz ze mną i dziećmi, prowadzi wy wspólne gospodarstwo domowe. Ja opiekuje się również dziećmi. Czy mogę złożyć do sądu wniosek o wyłudzanie alimentów i kłamanie we wnioskach alimentacyjnych które wskazują iż nie mieszkamy ze sobą. Na obydwoje dzieci płacę 1000zl co miesiąc, partnerka pobiera również liczne dodatki jako samotna matka co jest nieprawdą bo samotna nie jest.

  • Polubione przez
Odpowiedz
0 3 dni temu

Mecenas Magdalena Chróścielewska bardzo sie angażowała w moją sprawę, była zawsze świetnie przygotowana i bardzo aktywna na sali rozpraw i co najważniejsze OSOBIŚCIE nie wysyłając nikogo do pomocy. Miała też zawsze dużo czasu dla mnie, wszystko mi tłumaczyła. Czułem, że naprawdę mnie rozumie i chce mi pomóc, a nie tylko wyciągnąć kasę. Sprawa oczywiście została wygrana.
Ja wyszperałam Ją tutaj, gdzie jest bardzo chwalona: https://topadwokat.com/lodz/adwokat-magdalena-chroscielewska/
Jeżeli macie jakiś problem to polecam się z nią skontaktować (telefon 666-609-065) i przedstawić jej sytuację. Pomoże i Wam

  • Polubione przez
Odpowiedz
Anuluj
0 7 godzin temu

Gorąco polecam Panią Adwokat Magdalenę Chróścielewską. Fantastyczna Kobieta! Jestem dumna z tego, że moja sprawa prowadzona była przez tą Panią. Czułam się bardzo dobrze „zaopiekowana”. Warto Jej zaufać i oddać sprawę w Jej ręce!
Do tego sprawa WYGRANA w 100%.
Ja wyszperałam Ją tutaj, gdzie jest bardzo chwalona: https://rodzinne-prawo.pl/
Jeżeli macie jakiś problem to polecam się z nią skontaktować (telefon 666-609-065) i przedstawić jej sytuację. Pomoże i Wam

  • Polubione przez
Odpowiedz
Anuluj